KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14077367
nr 1407 7367
Gertrud Wråke-Lindquist
(1905-1996), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 45x56, yttermått inklusive ram: 59x67 cm
Gertrud Wråke-Lindquist, svensk målare och tecknare född 1905 i Limhamn, död 1996.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 5 juli 2021
kl 18:23:53
5/7 09:35:45
Gertrud Wråke-Lindquist
Läs mer om Gertrud Wråke-Lindquist